Elektriniai ar akumuliatoriniai gręžtuvai: kurie iš jų tinkamiausi?
-
Gręžtuvas – elektrinis arba akumuliatorinis įrankis skirtas tvirtinimo detalių atsukimui arba prisukimui.
Su gręžtuvais taip pat galite išgręžti skyles, žinoma tik tam tikrose medžiagose. Įrankiai naudojami statybų vietose, renovuojant daugiabučius, namus atliekant paprastus buities darbus, kai reikia kažką atsukti, prisukti ar išgręžti skyles. Buityje naudojami grąžtai yra paprastesni, o statybose – sudėtingesni, su daugiau funkcijų.
Gręžimo metu gręžtuvai naudojami dviem metodais: plaktuko ir rotaciniu gręžimo metodu, o priklausomai nuo veikimo būdo įrankiai skirstomi į elektrinius bei akumuliatorinius. Taip pat gręžtuvai skirstomi į smūginius ir nesmūginius. Su smūginiais grąžtais gręžimo procesas tampa daug lengvesnis ir tikslesnis. Gręžtuvas itin tinka gręžiant kietas ir patvarias medžiagas, tokias kaip betoną ar metalą. Populiariausi prekės ženklai yra Dewalt, Makita ir Bosch įrankiai.
Elektriniai gręžtuvai
Elektrinį gręžtuvą visada verta turėti pas save namuose ar dirbtuvėse. Įrankis yra galingas, patvarus ir juo galima naudotis visur kur tik yra elektros lizdas.
Elektrinio gręžtuvo privalumai ir trūkumai:
- Kadangi gręžtuvas maitinamas elektros energija, tai jam nereikalingos baterijos.
- Paprasta naudoti ir naudoti galite tiek laiko kiek reikės. Neturėsite nerimauti dėl baterijos išsikrovimo, tik jeigu nutrūks elektros tiekimas – įrankis nustos veikti.
- Nuolatinė gręžimo galia, kuri nesikeis viso darbo metu.
- Gręžtuvas negalės veikti be maitinimo šaltinio, todėl su juo nepadirbsite bet kur, o tik ten kur bus priėjimas prie elektros lizdo ir bus tiekiama elektra.
- Jeigu darbo metu užkliūsite už elektros laido arba atsiras įtampa elektros lizde, tikėtina, kad gali įvykti nelaimingas atsitikimas.
Akumuliatoriniai gręžtuvai
Akumuliatoriniai įrankiai veikia su įkraunamomis baterijomis, todėl, kad gręžtuvas veiktų Jums tik pakaks įdėti pilnai pakrautą bateriją. Gręžtuvą su įkrauta baterija galite naudoti, bet kur, netgi ten kur nėra elektros šaltinio, todėl šis įrankis yra universalus.
Akumuliatorinį gręžtuvą verta įsigyti, nes jis yra:
- Patogus. Gręžtuvą galėsite nešiotis, bet kur ir dirbti iš bet kurios vietos. Jie tinkami norint išgręžti skyles, atsukti arba prisukti tvirtinimosi detales iš net sunkiai prieinamos vietos. Jeigu nerimaujate, kad baterija gali išsikrauti, galite turėti pilnai įkrautą papildomą, kurią pasikeisite išsikrovus pirmajai.
- Gali turėti papildomų funkcijų, tokių kaip: reversinė pavara, rankiniu būdu reguliuojama sankaba, įmagnetinti grąžtai ir pasirenkami keli greičiai.
- Lengvai sandėliuojamas. Akumuliatorinis gręžtuvas yra lengviau sandėliuojamas nei elektrinis. Gręžtuvas gali būti laikomas stalčiuje, ant lentynų arba atskirose talpyklose bei dėžėse skirtuose įrankiams laikyti.
Elektrinių ir akumuliatorinių gręžtuvų skirtumai
- Mobilumas. Elektriniai gręžtuvai nėra tokie mobilūs, nes kad jie veiktų būtinas elektros lizdas, o su akumuliatoriniais gręžtuvais galėsite dirbti iš bet kurios vietos.
- Baterijos veikimo laikas. Akumuliatorinių gręžtuvų baterijos veikia ne visą dieną, todėl jos praėjus tam tikram laiko tarpui turės būti pakrautos.
- Gręžimo galia. Teigiama, kad elektriniai gręžtuvai yra galingesni, nes jų veikimui reikalingas nuolatinis energijos šaltinis. Akumuliatorinio gręžtuvo baterijai senkant, silpnėja įrankio galia.
- Svoris. Akumuliatoriniai įrankiai yra ganėtinai sunkūs dėl įrankyje esančios baterijos. Tai ypatingai aktualu tokiais atvejais, kai atliekate subtilų ir ilgai trunkantį darbą
- Baterijos universalumas. Akumuliatorinių įrankių bateriją dažniausiai galėsite panaudoti ne viename įrankyje. Žinoma, kad baterija galėtumėte naudoti ne viename įrankyje, rekomenduojama įsigyti vienodo prekės ženklo įrankius.
- Kaina. Dažniausiai akumuliatoriniai gręžtuvai kainuoja daugiau dėl jame esančios baterijos.