Prekių katalogas

Gręžkite plyteles kaip profesionalas: patarimai, kaip padaryti skyles be pažeidimų

  • Gręžkite plyteles kaip profesionalas: patarimai, kaip padaryti skyles be pažeidimų

    Vonios kambaryje norite įtaisyti rankšluosčių kabyklą ar prie sienos pritvirtinti veidrodį, o gal virtuvėje nusprendėte pakabinti naują lentynėlę prieskoniams?

    Kad šie planai būtų įgyvendinti, jums greičiausiai teks gręžti plyteles, o tai padaryti nėra labai paprasta. Netinkamai gręžiamos plytelės gali lengvai įtrūkti ir suskilti, ir šito jau nebepataisysi – tokiu atveju jas tektų keisti naujomis. Tačiau nenorime gąsdinti – sunku dar nereiškia neįmanoma! Naudodami tinkamus įrankius ir žinodami, į ką svarbiausia atkreipti dėmesį, tikrai susitvarkysite su šia užduotimi. www.teronis.lt konsultantai pataria, kaip teisingai ir be pažeidimų išgręžti skyles plytelėse.

    Pirmas žingsnis – tiksliai žinokite, kokias plyteles gręšite

    Plytelės dažniausiai gaminamos iš terakotos, porceliano, keramikos ar akmens masės, t.y. iš visiškai skirtingų medžiagų, kurios skiriasi savo struktūra ir savybėmis. Terakotinės plytelės yra minkštos, porėtos ir glazūruotos, dažniausiai naudojamos kaip sienų danga. Tuo tarpu akmens masės plytelių struktūra yra daug tankesnė, jos yra itin tvirtos ir dažniausiai naudojamos grindims. Porcelianinės plytelės, kurios gali būti glazūruotos arba neglazūruotos, yra dar atsparesnės. Dėl didelio tankio jos beveik nesugeria vandens, todėl puikiai tinka naudoti lauke.

    Antras žingsnis - pasirinkite tinkamus įrankius

    Tinkamo grąžto pasirinkimas – vienas svarbiausių dalykų. Gręžiant plyteles, rekomenduojama naudoti specialius grąžtus su karbido arba deimantine danga, kurie yra specialiai pritaikyti darbui su kietomis ir trapiomis medžiagomis. Tokie grąžtai leidžia efektyviai prasiskverbti per plyteles ir iki minimumo sumažina įtrūkimų riziką.

    Renkantis grąžtą įsitikinkite, kad jis turi kintamą greičio kontrolę. Mažesnis gręžimo greitis padės išvengti per didelio šilumos kaupimosi ir galimų plytelių pažeidimų.

    Trečias žingsnis - pasiruošimas gręžimui

    Prieš pradėdami darbą, pirmiausiai patikrinkite ir įsitikinkite, kad po plytelėmis nėra laidų ar vamzdžių. Tiksliai išsimatuokite ir pažymėkite gręžimo vietą. Skylės vietai pasižymėti galite naudoti ploną lipnią juostelę arba pieštuką. Naudingas patarimas: lipni juosta padės išvengti grąžto slydimo ant lygaus plytelės paviršiaus.

    Dirbdami su grąžtu, visada dėvėkite specialius apsauginius akinius, kad apsaugotumėte akis nuo dulkių ir galimų plytelių nuolaužų ir mūvėkite darbo pirštines – rankų apsaugai nuo galimų pažeidimų. Būtinai pasirūpinkite, kad darbo vieta būtų gerai apšviesta – taip užtikrinsite darbo saugumą.

    Ketvirtas žingsnis - gręžimo technika

    Pradėkite gręžti mažo greičio režimu, švelniai spausdami grąžtą. Palaipsniui didinkite greitį, bet venkite per didelio spaudimo, kad išvengtumėte plytelių įtrūkimų. Gręžkite lėtai ir atsargiai, kol įsitikinkite, kad grąžtas stabiliai prasiskverbia per plytelę. Naudingas patarimas: prieš gręžiant būtina išjungti smūgio funkciją, nes smūgis gali sugadinti trapias plyteles.

    Gręžimo metu svarbu išlaikyti grąžtą ir plytelę šaltus. Naudokite vandens purkštuvą arba periodiškai nuvalykite plytelę drėgna šluoste, kad sumažintumėte šilumos kaupimąsi. Tai padės išvengti plytelių skilimo dėl per didelės temperatūros.

    Penktas žingsnis - gręžimo užbaigimas

    Kai prasiskverbsite per plytelę, toliau gręžkite per pagrindą, naudodami betonui (ar kitiems po plytele esantiems paviršiams) skirtą grąžtą. Tai padės užtikrinti tvirtinimo elementų ir pakabinto daikto stabilumą.

    Baigę gręžti, nuvalykite gręžimo vietą - pašalinkite dulkių ir nuolaužų likučius.

    Šeštas žingsnis – tvirtinimas

    Kai skylės plytelėse jau padarytos, beliks tik patikimai įsukti tvirtinimo elementus ir pakabinti norimą spintelę, lentynėlę, veidrodį ar kitą aksesuarą. Tam pasitarnaus akumuliatorinis suktuvas.

    Akumuliatoriniai suktuvai gali būti naudojami su įvairiais antgaliais, pavyzdžiui, su kryžminiais, kurie dažniausiai naudojami universaliems sraigtų įsukimams ir baldų surinkimui, su plokščiais, naudojamais sraigtams su plokščiomis galvutėmis ir pan. Prieš pradėdami darbą, pasirinkite savo užduočiai tinkamiausią akumuliatorinio suktuvo antgalį.

    Daugelis akumuliatorinių suktuvų turi reguliuojamą sukimo momentą, todėl pasirinkite tinkamą greitį, atsižvelgdami į medžiagą, į kurią sukate sraigtą. Mažesnis sukimo momentas tinka minkštoms medžiagoms, didesnis – kietoms. Pradėkite lėtai ir palaipsniui didinkite greitį. Tai padės išvengti sraigtų galvučių sugadinimo ar įrankio slydimo.

    Ar verta samdyti profesionalų meistrą?

    Nors plytelių gręžimas atrodo gana sudėtingas procesas, šią užduotį savarankiškai gali atlikti ir meistras mėgėjas, laikydamasis tinkamos technikos ir naudodamas tinkamus įrankius, pavyzdžiui, specialiai stiklui, keramikai ar porcelianui skirtus grąžtus ir akumuliatorinius suktuvus.