Kaip išsirinkti akumuliatorinį trimerį?
-
Akumuliatorinis trimeris – tai žolės pjovimo įrenginys galintys pjauti aukštesnę žolę.
Vienintelė sąlyga, kad šis įrenginys veiktų – pilnai pakrauta baterija. Taip pat rekomenduojama turėti pilnai pakrautą pakaitinę bateriją, jeigu matoma, kad esančioji įrenginyje pjovimo metu išsikraus. Akumuliatorinis trimeris pagal paskirtį labiausiai tinka pjauti sodus, sodybų pakraščius arba sunkiai prieinamas vietas, tokias kaip griovius ar gėlynus. Įrenginys tampa puikiu pasirinkimu turint nedidelius ar didesnius sodo sklypus. Renkantis trimerį specialistai pataria atkreipti dėmesį į akumuliatoriaus įkrovimo indikatorių, prietaiso rankeną ir jos ilgio reguliavimą. Kai kurie modeliai, tokie kaip, makita akumuliatorinis trimeris turi paminkštintas rankenas. Su šiais trimeriais galima pjauti netgi vertikalius, sunkiai prieinamus kraštus. Norint išsirinkti tinkamą trimerį labai svarbu vadovautis toliau išvardintais patarimais ir būti susipažinus su akumuliatorinio trimerio privalumais.
Rankenos tipas
Trimeriai yra rankomis valdomi įrenginiai, dėl šios priežasties renkantis įrenginį svarbu įvertinti ant kiek patogi bus rankena. Pagrindiniai rankenos tipai skirstomi į 2 tipus: C ir D formų rankenos tipai. Įsigydami trimerį su C formos rankena užtikrinsite aukštą stabilumo ir komforto lygį darbo metu. D formos rankena tinkama tiek kairiarankiams, tiek dešiniarankiams. Su šiuo rankenos tipu lengvai galima pakeisti trimerio padėtį, perimant jį į kitą pusę.
Koto padėtis
Dėka turimo koto žolės pjovimo metu sukimo momentas yra perduodamas ne specialiu trosu, o metaliniu strypu. Sukimo momentas perduodamas metaliniu strypu užtikrina įrenginio ilgesnį tarnavimo laiką, kadangi sumažėja galimybė trosui nutrūkti. Tačiau jeigu planuojama pirkti mažiau galingą trimerį, galima rintis ir tokį kur sukimo momentas perduodamas specialiu trosu, tai įrenginio veikimui įtakos neturės.
Papildomos kliūtys atsirandančios pjovimo metu
Jeigu pjaunamoje teritorijoje atsiranda papildomos kliūtys, tokios kaip medžiai, krūmai, akmenys, specialistai rekomenduoja rinktis lankstesnį trimerį, kurį galėsite perimti į kitą pusę ir su juo dirbti ankštesnėse vietovėse. Tokiais atvejais įsigyjant akumuliatorinį trimerį neprašaus nei vienas vartotojas¡ Akumuliatorinis trimeris turi bateriją, elektros lizdas nėra reikalingas, o tai reiškia kad žolė gali būti pjaunama iš bet kurios vietos. Taip pat šie trimeriai lyginant su benzininiais ar elektriniais sveria mažiau ir yra kur kas manevringesni.
Variklio galingumas
Tai vienas iš svarbiausių aspektų, norint užtikrinti efektyvų darbo procesą ir teigiamą rezultatą. Kuo galingesnį trimerį įsigysite, tuo efektyviau ir našiau jis įveiks pjaunamą teritoriją. Renkantis tinkamo galingumo įrenginį verta atkreipti dėmesį į pjaunamos žolės plotą, tipą bei kitus objektus kurie bus pjaunami.
Jeigu pjaunama teritorija plotu yra pakankamai didelė rekomenduotina rinktis trimerį nuo 1000W. Galingumas yra skirstomas ir pagal darbinį tūrį: 20cm3 trimeriai yra priskiriami prie mažo galingumo, 30cm3 – vidutinio, o 40cm3 – pakankamo galingumo, įveikiantys didesnius plotus ir įvairaus sudėtingumo žoles bei augalus.
Akumuliatorinių trimerių privalumai
- Akumuliatoriniai trimeriai nenaudoja jokio kuro. Kuro nenaudojimas reiškia, kad jis niekur neišsilies ir nereikės turėti atsarginio kuro pripildant baką jam pasibaigus.
- Lengviau valdomi. Variklio užvedimas paprastai apima paprastą mygtuko paspaudimą. Akumuliatoriniai trimeriai dažnai yra lengvesni, gerai subalansuoti nei modeliai varomi benzinu, todėl nuolatinis naudojimas yra daug paprastesnis.
- Pasižymi mažu triukšmo lygiu. Įsigiję akumuliatorinį trimerį galėsite dirbti, bet kuriuo paros metu. Įrenginys pasižymi mažu triukšmo lygių, todėl net pjaunant žolę anksti ryte nebus erzinami kaimynai ir klausa nebus apsunkinama garsiu triukšmo lygiu.
- Išleisite mažiau pinigų. Akumuliatoriniai trimeriai lyginant su benzininiais kainuoja mažiau, bet yra pakankamai galingi.