Kaip išsirinkti tinkamą sodo karutį?
-
Karutis – priemonė, kurią pravartu įsigyti kiekvienam sodininkui.
Šią vadinamą rankinę transporto priemonę dažniausiai įsigysite su vienu ratu ir dviem rankenomis, kurių dėka karutį galėsite stumti. Karutis sukurtas taip, kad paskirstytų savo apkrovos svorį tarp rato ir priemonę stumiančio asmens. Taip tampa patogu ir naudinga vežti sunkesnius ir didesnius krovinius.
Karučiai dažnai naudojami statybų pramonėje ir sodininkystėje. Įprasta priemonės talpa yra maždaug 100 litrų arba 3,53 kubinių pėdų medžiagų. Jeigu karutį rinksitės dviejų rato tipo, žinokite, kad tokia priemonė yra stabilesnė ant lygaus paviršiaus, bet mažiau manevringesnė lyginant su vieno rato tipo karučiu. Toliau dalinamės patarimais/rekomendacijomis į ką atkreipti dėmesį renkantis tinkamą sodo karutį.
Medžiaga iš kurios pagamintas karutis
Šiuo metu dauguma karučių gaminami iš plieno arba plastiko. Seniau priemonės buvo gaminamos iš medžio, tačiau jos buvo sunkesnės, mažiau manevringesnės, todėl rinkoje atsirado kokybiškesnės ir neapkraunančios vartotojų rankinės transporto priemonės.
Plieniniai karučiai yra įprasti karučiai galintys atlaikyti įvairaus svorio apkrovas. Plieno medžiaga laikui bėgant gali pradėti rūdyti, todėl pasirūpinkite, kad plieninis karutis būtų apsaugotas nuo rūdžių tinkamu metu. Karučiai pagaminti iš plastiko labiausiai yra tinkami lengvam sodo darbui, juos vežiojant mažiau bus apkraunami nugaros raumenys. Plienas rūdija, o plastikas metams bėgant gali įtrūkti. Kad to išvengtumėte, žiemos metu karutį laikykite šiltesnėje patalpoje, o sezono metu karučiu vežiokite tinkamo svorio krovinius.
Karučio rankenos ir priemonės svoris
Tiesios rankenos suteikia didžiausią manevringumą, priemonę galite lengviau pakreipti, apversti ir išmesti esančias šiukšles. Netiesios ir vieno strypu karučio rankenos yra ergonomiškai pranašesnės už tiesio tipo rankenas ir vežant karutį pareikalaus mažiau fizinės jėgos. Jeigu rankenos yra dvi, priemonę yra sunkiau valdyti, ypatingai mažiems ir turintiems siaurus pečius žmonėms.
Dar vienas svarbus dalykas kurį reikia atsiminti perkant karutį, ypač kai juo naudosis senjorai – svoris. Rinkoje galima rasti daug kokybiškų, lengvų, manevringų karučių patogių senjorams.
Ratų skaičius
Karučiai gali turėti vieną, dvi arba keturias padangas. Siekdami stabilumo dauguma sodininkų renkasi dvejų arba vieno rato modelius. Aukštos kokybės karučiai paprastai būna su pneumatinėmis padangomis, kurios kaip automobilių padangos yra pripildomos oro.
Pneumatinės padangos taps geriausiu pasirinkimu, kadangi tokio tipo padangos sklandžiai riedės nelygiu reljefu, bet gali sprogti jeigu bus per daug pripildytos oru. Plastikinės padangos kainuos pigiau ir jas dažniau teks keisti naujomis. O jeigu nenorite mokėti daug, bet norite turėti kokybiškas padangas ant savo karučio, rinkitės pusiau pneumatines padangas. Šių padangų nereikės pūsti, jos sugers smūgius, galės važiuoti nelygiu reljefu ir tarnaus ilgą laiko tarpą.
Kitos funkcijos pagal kurias pasirinksite tinkamą karutį
- Stabilumas. Stabilumas ypatingai yra reikalingas vežant gležnus augalus arba daiktus, kurie transportavimo metu turi likti vertikalioje būsenoje.
- Didelė talpa. Jeigu darbo metu prisikaupė daug išvežamų medžiagų, karutis sutaupys laiko ir sumažins pasitempimų riziką, jeigu medžiagas neštumėte rankomis.
- Tvarumas. Karučiai dažniausiai tarnauja ne vienus metus, o tai yra todėl, kadangi naudojamos medžiagos yra pritaikytos dažniausiai atliekamiems darbams.