Prekių katalogas

Kaip prižiūrėti gyvatvorių žirklių peilius

  • Kaip prižiūrėti gyvatvorių žirklių peilius

    Vienas iš dažniausiai naudojamų įrankių, padedantis palaikyti tvarkingą ir estetišką sodo ar kiemo išvaizdą, yra gyvatvorių žirklės. Norint, kad šis įrankis veiktų efektyviai ir tarnautų ne vienerius metus, būtina tinkamai prižiūrėti gyvatvorių žirklių peilius.

    Šiame straipsnyje www.teronis.lt specialistai pasidalins praktiniais patarimais, kaip tinkamai prižiūrėti gyvatvorių žirklių peilius, kas padės užtikrinti optimalų įrankio veikimą ir ilgaamžiškumą.

    Penki svarbiausi žingsniai prižiūrint gyvatvorių žirklių peilius

    1. Saugumo užtikrinimas

    Prieš pradėdami darbą su gyvatvorių žirklėmis, būtinai patikrinkite įrankio būklę. Pažeisti, sulenkti ar susidėvėję peiliai gali būti neefektyvūs ir net pavojingi. Atidžiai patikrinkite, kaip veikia svarbiausios funkcijos ir įsitikinkite, ar gumuotos įrankio vietos yra tvarkingos ir neįtrūkusios, ar nereikia priveržti ar atlaisvinti varžtų (jei ašmenys juda sunkiai), gal peilių ašmenis jau atšipo ir juos reikėtų pagaląsti? Dirbdami su akumuliatorinėmis gyvatvorių žirklėmis MAKITA, naudokite asmenines apsaugos priemones: apsauginius akinius ir darbines pirštines, pagamintas iš patvarios medžiagos.

    2. Reguliarus valymas

    Po kiekvieno naudojimo gyvatvorių žirklių peilius būtina rūpestingai nuvalyti. Ant peilių paviršiaus susikaupę nešvarumai, lapai ar šakų atplaišos, sakai ir augalų syvai gali sukelti koroziją. Gyvatvorių žirklių peilių nuvalymui naudokite minkštą šluostę ir specialų valymo skystį arba paprastą muilo tirpalą. Nuvalius nešvarumus, peilius rūpestingai nusausinkite. Atsakingas įrankio nuvalymas padės išvengti peilių sukibimo ir užtikrins sklandų veikimą, kai sekantį kartą imsitės darbo.

    3. Galandimas

    Gyvatvorių žirklių peilių aštrumas lemia viso darbo efektyvumą, greitį ir patogumą: kuo lengviau gyvatvorių žirklės genės šakas, tuo sparčiau vyks darbas, tuo mažiau pavargsite ir tuo lėčiau dėvėsis įrankis.

    Gyvatvorių žirklės ilgainiui atšimpa nuo susidariusių sakų ir storesnių šakų genėjimo. Atšipę gyvatvorių žirklių peilių ašmenys gali pažeisti gyvatvorę ir apsunkinti jūsų darbą. Dirbant su atšipusiu įrankiu, jis patiria didesnes apkrovas, o tai kenkia efektyviam jo veikimui. Todėl norėdami, kad darbas vyktų kuo našiau, pasirūpinkite gyvatvorių žirklių peilių aštrumu. Peilių galandimui galite naudoti specialų galandimo akmenį arba profesionalų galandimo įrankį. Galandant svarbu laikytis tinkamo kampo ir reguliariai tikrinti peilių būklę. Profesionalai rekomenduoja galandimą atlikti maždaug kas 50 darbo valandų arba kai tik pastebite, jog peiliai prarado aštrumą. Tai sumažins įrankio apkrovą ir padės išlaikyti genėjimo kokybę.

    4. Tepimas

    Siekiant išvengti peilių trinties ir rūdijimo, naudokite specialiai sodo įrankiams skirtą tepalą arba alyvą. Gyvatvorių žirklių peilius tepkite reguliariai, geriausiai - po kiekvieno nuvalymo arba prieš atliekant genėjimą. Jei naudojate akumuliatorines gyvatvorių žirkles MAKITA, baigę darbą, jų peilius patepkite priežiūros alyva arba apipurkškite specialiu antikoroziniu purškalu ir trumpam įjunkite įrankį, kad tolygiai paskleistumėte alyvą.

    5. Laikymas

    Gyvatvorių žirkles laikykite sausoje vietoje, kur jos nebus veikiamos drėgmės. Peilių apsaugai nuo dulkių ir mechaninių pažeidimų, naudokite specialių dangtelį ar movą žirklių peiliams. Jei dirbate su akumuliatorinėmis gyvatvorių žirklėmis MAKITA, po kiekvieno naudojimo išimkite akumuliatorių iš gyvatvorių žirklių, rūpestingai jį nuvalykite drėgna šluoste bei nusausinkite. Akumuliatorių visada rekomenduojama laikyti atskirai nuo įrenginio.

    Kuo ypatingos akumuliatorinės gyvatvorių žirklės MAKITA?

    Itin dideliu našumu pasižyminčios akumuliatorinės gyvatvorių žirklės MAKITA su dvigubais ašmenimis padeda formuoti krūmus ir tvarkingai nugenėti gyvatvores. Šios žirklės turi galingą variklį, plačią pjovimo juostą bei patogų lapų gaudytuvą-surinktuvą, į kurį sukrenta nukirptos krūmų šakelės ir lapai. Akumuliatorinės gyvatvorių žirklės MAKITA labiausiai vertinamos dėl savo patogumo ir mobilumo. Šios žirklės pasižymi ilgu baterijos veikimo laiku ir efektyviu veikimu. Tačiau, norint, kad jos veiktų ilgai ir efektyviai, būtina tinkamai prižiūrėti peilius: reguliariai juos valyti ir sutepti, galąsti bei laikyti sausoje vietoje.

    Tinkama gyvatvorių žirklių priežiūra yra būtina, norint užtikrinti įrankio efektyvumą, prailginti jo tarnavimo laiką ir sumažinti darbinių avarijų riziką. Laikydamiesi šių patarimų, galėsite ilgą laiką džiaugtis puikiai veikiančiu įrankiu ir pasiekti puikių rezultatų tvarkant ir prižiūrint savo sodą ar kiemą.