Žoliapjovių gedimai: dažniausios priežastys ir kaip jas pašalinti
-
Tie, kas turi nuosavą namą su kiemu, sodybą ar žolės lopinėlį sode, žino, kad geriausias pagalbininkas ir nepakeičiamas įrankis vejos priežiūrai sezono metu yra vejapjovės.
Tačiau, kaip ir visi mechaniniai prietaisai, žoliapjovės gali sugesti. Suprasdami, kokie žoliapjovių gedimai pasitaiko dažniausiai ir žinodami, kaip jų išvengti ar kaip juos pašalinti, galėsite šį darbo įrankį išlaikyti tinkamos būklės ir užtikrinti, kad jis tarnaus ilgus metus.
Šiame straipsnyje aptarsime dažniausias žoliapjovių gedimų priežastis ir pateiksime patarimus, kaip jas išspręsti.
Dažniausios priežastys, kodėl žoliapjovės sugenda
1. Problemos su variklio užvedimu
Vienas dažniausiai pasitaikančių žoliapjovių gedimų yra neužsivedantis variklis. Ši problema gali kilti dėl kelių priežasčių:
- pasenęs ar nekokybiškas kuras. Jei žoliapjovė buvo ilgai nenaudojama, kuras jos bakelyje gali būti nebetinkamas ir sukelti variklio užvedimo problemas.
- užterštas oro filtras, dėl kurio variklis negauna pakankamai oro, būtino degimo procesui. Oro filtrą reikėtų reguliariai tikrinti, valykite ir keisti.
- problemos su uždegimo žvakėmis. Jei uždegimo žvakės yra nešvarios ar sugadintos, tai gali trukdyti užvesti variklį.
2. Suprastėjęs pjovimo efektyvumas
Jei pastebėjote, kad jūsų žoliapjovė nebepjauna vejos taip efektyviai kaip anksčiau, įsitikinkite:
- ar nenusidėvėjo žoliapjovės peiliai. Laikui bėgant peiliai gali tapti atšipti ir tapti nebeefektyvūs. Patikrinkite peilių būklę ir, jei reikia, juos pagaląskite arba pakeiskite naujais.
- ar ne per aukštai nustatytas pjovimo aukštis. Jei nustatytas per aukštas pjovimo aukštis, žoliapjovė paprasčiausiai gali praleisti trumpesnius žolės kuokštus.
- ar pjovimo sistema nėra užsikimšusi nupjauta žole ar kitais nešvarumais, trukdančiais efektyviam darbui. Po kiekvieno pjovimo kruopščiai išvalykite pjovimo sistemą ir palikite žoliapjovę tvarkingos būklės.
3. Variklio perkaitimas
Viena iš rimtesnių bėdų - variklio perkaitimas, kuris gali sukelti ilgalaikį žoliapjovės gedimą. Variklio perkaitimą gali sąlygoti keletas dalykų, pavyzdžiui, užterštas oro filtras, per mažas tepalo lygis ar pernelyg didelė apkrova.
4. Problemos su žoliapjovės ratais
Žoliapjovės ratai užtikrina jos manevringumą ir sklandų judėjimą. Todėl jei pastebėjote, kad žoliapjovės judėjimo kokybė pasikeitė, patikrinkite:
- ar nėra užsikimšę arba nusidėvėję guoliai, dėl kurių sutriko ratų sukimasis.
- ar tinkamas nureguliuotas žoliapjovės ratų aukštis – visi ratai turi būti nustatyti vienodame aukštyje.
5. Elektros tiekimo ar akumuliatoriaus problemos
Jei vejos priežiūrai naudojate elektrinę žoliapjovę, vienas iš gedimų gali būti laidų pažeidimai. Pažeisti laidai gali sukelti elektros tiekimo problemas ir kelti pavojų gyvybei. Todėl išjungę žoliapjovę iš elektros, patikrinkite, ar laidai nėra pažeisti.
Jei turite akumuliatorinę žoliapjovę, patikrinkite baterijos būklę. Senesnio modelio baterijos gali turėti trumpą veikimo laiką, o pažeistos - visai nebeveikti, tokiu atveju reikėtų keisti žoliapjovės akumuliatorių.
Kaip pašalinti žoliapjovių gedimus?
Ne visada ir ne visus žoliapjovės gedimus gali pavykti pašalinti patiems. Jei neturite patirties, reikiamų žinių arba esant sudėtingesnei problemai, gali prireikti pagalbos kreiptis į servisą arba profesionalius žoliapjovių meistrus.
Reguliari priežiūra. Vienas iš geriausių būdų išvengti žoliapjovės gedimų yra reguliari jos priežiūra. Jei po kiekvieno naudojimo savo žoliapjovę išvalysite ir patikrinsite, ar visos jos dalys ir sistemos veikia tinkamai, didelė tikimybė, kad ištikimą pagalbininką turėsite ilgus metus. Atsižvelgdami į gamintojo rekomendacijas, reguliariai keiskite oro filtrus, tepalus ir žoliapjovės peilius.
Naudokite tik kokybiškas atsargines dalis. Jei prireiktų keisti vieną ar kitą žoliapjovės dalį, naudokite tik kokybiškas ir gamintojo rekomenduojamas atsargines dalis. Nepamirškite, kad skūpus moka du kartus, todėl niekada netaupykite kokybės sąskaita.
Konsultuokitės su specialistais. Jei susiduriate su rimtesniais žoliapjovės gedimais, kurių negalite išspręsti patys, kreipkitės į specialistus. Profesionalūs meistrai greitai nustatys problemą ir ją pašalins, o jūs galėsite džiaugtis nepriekaištingai veikiančia žoliapjove.
Dažniausiai žoliapjovių gedimai kyla dėl netinkamos priežiūros ar nusidėvėjimo. Reguliariai prižiūrėdami savo žoliapjovę, galite išvengti daugelio problemų ir turėti efektyviai veikiantį pagalbininką prižiūrint savo veją.